top of page

Zdravotné výhody

Vodoliečba vírivkou poskytuje širokú škálu zdravotných výhod. Vždy sa poraďte so svojím lekárom, pred začatím akéhokoľvek nového zdravotného návyku.

Pravidelným kúpeľom vo vírivke môžete dosiahnúť:

S vírivkou môžete zlepšiť kvalitu vášho života a dosiahnuť tak svoje wellness ciele.

ZNÍŽTE NEPRÍJEMNÝ STRES A ÚZKOSŤ
znizte stres.png

Výskum ukazuje, že kúpeľ vo vírivke môže výrazne znížiť stres.

Podľa nadácie The National Swimming Pool Foundation s 25 minútovým kúpeľom v 102-stupňovej vírivke sa autonómny nervový systém mení počas ponorenia do teplej vody a vyvoláva zmeny, ktoré sú paralelné so zmenami pozorovanými počas relaxácie a sprevádzajú zníženie úzkosti.

Podpora hlbšej relaxácie:

Kombinácia horúcej vody a masážnych trysiek znižuje svalové napätie a zmierňuje fyzické     namáhanie.

• Horúca voda zvyšuje telesnú teplotu.

Teplota vody vedie k rozšíreniu krvných ciev, zvyšuje cirkuláciu a znižuje krvný tlak.

ZNÍŽTE NEPRÍJEMNÝ STRES A ÚZKOSŤ
ÚĽAVA OD BOLESTI
ulava od bolesti.png

Medzi výhody kúpeľu vo vírivke patrí úľava od chronických bolestí, ktoré sú čoraz väčším zdravotným problémom. Podľa Centers for Disease Control výskumného a štatistického centra chorôb trpí 83 percent dospelých ľudí chronickými bolesťami a je to jeden z najbežnejších dôvodov, prečo dospelí vyhľadávajú lekársku starostlivosť.

Liečba chronickej bolesti sa môže často zamerať na zmiernenie príznakov a zlepšenie kvality života. Vírivka môže dopĺňať tradičné terapie na zmiernenie bolesti pri chronických stavoch, ako je artritída a ischias.

Horúca voda môže znížiť zápal a zvýšiť prietok krvi do svalov. Teplota vody navyše zabraňuje bolestivým kontrakciám svalov a kĺby pocítia tiež menší tlak vďaka vztlaku vody.

Ale vodoliečba je dôležitejšia terapia pre telo ako teplota vody. Nastaviteľné masážne trysky sa zameriavajú na svaly a uvoľňujú zvýšené napätie, aby ste si mohli uvedomiť výhody vírivky.

Terapia vírivky môže byť prospešná pre ľudí s týmito stavmi:

Artritída

• Ischias

Fibromyalgia

Chronická bolesť v dolnej časti chrbta

• Chronické bolesti hlavy a migrény

Športové zranenia

ÚĽAVA OD BOLESTI
ZVÝŠENÁ MOBILITA
zlepsenie mobility.png

Teplota a vztlak vody vám môžu pomôcť zvýšiť pevnosť a pružnosť svalov. Strečing a cvičenie vo vírivke môžu tiež zlepšiť pohyblivosť bez rizika zranenia. Športovci, ktorí rehabilitujú športové zranenie, môžu tiež naplno využiť výhody vírivky a bezpečne rozhýbať stuhnuté kĺby.

ZVÝŠENÁ MOBILITA
ZLEPŠENÝ SPÁNOK
lepsi spanok.png

Okrem podpory väčšej relaxácie je jednou z úžasných výhod používania vírivky aj zlepšenie nočného odpočinoku.

Podľa Americkej psychologickej asociácie the American Psychological Association aj mierna deprivácia spánku alebo zlý spánok môžu mať vplyv na pamäť, rozvážnosť a náladu. Chronická deprivácia spánku môže mať negatívny vplyv na zdravie a prispieva k obezite a vysokému krvnému tlaku.

Ako môže vírivka pomôcť k lepšiemu spánku?

Znižuje stres

• Znižuje bolesť

Mení telesnú teplotu

Večerný kúpeľ v horúcej vani povedie k zmene telesnej teploty, ktorá slúži ako pomoc pri zaspávaní a ako prirodzený signál pre nervové ústrojenstvo, že je čas ísť do postele. Večerný čas, vrátane 20 minút odpočinku vo vírivke, bude mať pozitívny vplyv na váš spánok.

ZLEPŠENÝ SPÁNOK
bottom of page