top of page

Swim Spa Michael Phelps oproti klasickým bazénom

Pre plavcov, ktorí hľadajú domáce pohodlie pri záhradnom bazéne, je séria Michael Phelps Signature Swim Spa alternatívou so vstavanou vysokou hodnotou. Majitelia Swim Spa si užívajú celoročne, jednoduchšiu údržbu, terapeutické sedadlá a trysky-za dostupnejšiu cenu.

Výhody kúpacích kúpeľov Michael Phelps Signature Swim Spa oproti klasickému bazénu:

• Náklady
Jednoduchá inštalácia
Vstavaná terapia
Celoročné použitie

Náklady na Swim Spa oproti klasickému bazénu:

Inštalácia tradičného zapusteného bazénu je veľký stavebný projekt, ktorý si vyžaduje značnú investíciu času a množstvo peňazí. Počiatočné náklady na tradičný zapustený bazén sa líšia v závislosti od veľkosti a umiestnenia, spravidla však začínajú na 55 000 Eur . Inštalácia bazénu, ktorého dokončenie môže trvať tri až šesť týždňov, vyžaduje výkopové práce do vášho dvora alebo interiéru, technickú miestnosť pre čerpadlá a úpravu.

Kúpele Michael Phelps Signature Swim Spa je možné nainštalovať na rovný plochu, ktorá unesie hmotnosť plaveckých kúpeľov, napríklad na betónovú platňu. Keď je platňa pripravená, inštalácia trvá menej ako jeden deň.

A keď už je plavecký bazén naplnený vodou cca. zhruba do tretiny objemu, ľahšie sa udržiava. Vyžaduje menej vody a tým menej chemikálií aby bola správne vyvážená, a samozrejme aj menej energie na zahriatie.

Priestorové požiadavky na bazén Swim Spa oproti klasickému bazénu:

Typický klasický bazén je 14 až 23m dlhý, 1,90 až 2,50 m široký a 1,30m hlboký. Inštalácia takého bazéna vyžaduje priestranný dvor bez prekážok. Mnoho majiteľov domov nemusí mať dostatok priestoru na inštaláciu klasického bazénu.

MP Momentum, najväčšie plavecké kúpele v sérii Michael Phelps Signature, sú 587 cm dlhé, 239 cm  široké a 153 cm hlboké. Majitelia domov s obmedzeným priestorom majú ďalšie možnosti výberu o niečo menších modelov zo série Michael Phelps Signature a tým si užiť pohodlie a wellness výhody plaveckých kúpeľov.

Milovníci plávania sú pravdepodobne zvyknutí na 25-metrový plavecký bazén, rozpočet ktorý je z hľadiska financií nedostupný. Plávanie v menších bazénoch si vyžaduje častejšie otočky, ktoré narúšajú rytmus plávania a tým znižujú účinnosť cvičenia.

Pohonný protiprúd v kúpeľoch Michael Phelps Signature Swim Spa umožňuje nekonečné plávanie a hĺbka plaveckých kúpeľov tiež znamená efektívnejšie vodné cvičenia.

Terapeutické výhody plaveckých kúpeľov:

Hlbšia voda viac nadvíha vaše telo a má za následok plnší rozsah pohybu, zvýšený vztlak, väčšiu odolnosť a lepšie výsledky.

Na rozdiel od bazéna, Michael Phelps Signature Swim Spa je možné použiť nielen na cvičenie. Tvarovaný terapeutický priestor je vybavený nastaviteľnými tryskami, ktoré poskytujú masáž na mieru, od jemného po tvrdšie masírovanie svalov. Teplotu vody je možné zvýšiť - nielen pre pohodlie, ale aj pre zvýšenie obehu, zlepšenie spánku a relaxáciu svalov.

Kúpele Michael Phelps Signature Swim sú vybavené aj priestorom pre masáž Xtreme Therapy ™ Cove, ktorá dáva používateľom najlepšiu pozíciu pre terapeutickú masáž krížov, bokov, stehien a lýtok.

Celoročné použitie:

Kúpele Michael Phelps Signature Swim Spa sú navrhnuté tak, aby ich bolo možné používať celoročne-bez ohľadu na počasie. Konštrukcia a potrubie sú postriekané ekologickou penou Icynene, ktorá chráni pred škodcami a vlhkosťou a maximálne udržuje teplo. Prínos pre majiteľov sú omnoho nižšie náklady na energie v porovnaní s inými plaveckými kúpeľmi. Teplotu vody si ľahko upravujete cez riadiaci systém alebo mobilnú aplikáciu.

Vo väčšine klimatických podmienok plavci používajú tradičný bazén iba niekoľko mesiacov. A skôr, ako príde zima, majitelia domov budú musieť prežiť problémy so zazimovaním bazéna.

bottom of page